Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Hakkımızda

  HAKKIMIZDA

   

  Hatay Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz Bakanlığımızın olurları doğrultusunda 26/09/2016 tarihinde hizmete açılarak mahkum kabulüne başlanmıştır. Kurumumuz Yukarıokçular Mahallesi Cezaevi Caddesi Yayladağı İlçe sınırları içerisinde olup, Hatay İl Merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadırKurumumuz toplam 288 hükümlü/tutuklu çocuk barındıracak kapasitedir. Kurumumuzda 36 Ünite bulunmakta ve her ünitede 8 kişilik odalar ile ortak yaşam alanı bulunmaktadır.Kurumun ana bina dışında inşa edilmiş 3 basket sahası, 1 futbol sahası ve 1 kapalı spor salonu bulunmaktadır ve hükümlü/tutuklu çocuklar bu alanlardan dönüşümlü olarak faydalanmaktadır.


  ISI, SU, AYDINLATMA VE YANGIN TERTİBAT KONUMU


  Isınma :Ceza infaz kurumu doğalgaz ile ısıtılmaktadır. 


  Su :Ceza İnfaz Kurumu su ihtiyacını belediye su şebekesinden ve su kuyularından temin etmektedir. 


  Aydınlatma    :Ceza infaz kurumumuzun elektrik ihtiyacı , TEDAŞ tarafından karşılanmakta ve elektrik kesildiği zaman otomatik devreye giren Aksa 2 adet 750 KWA gücünde 400/231 Volt , 216,5 Amperlik elektrik jeneratör bulunmakta olup, şuanda ihtiyacımıza cevap vermektedir. 

  Yangın tertibatı :Vanalı yangın söndürme sistemi, su musluğu, hortum, yangın söndürme tüpleri bulunmaktadır. 


  SAĞLIK KONUMU


  Kurumumuza görevlendirilen Aile Hekimi ve Diş Tabibi tarafından sağlık hizmetleri yürütülmektedir ve ayrıca revirde sağlık memurları da çalışmaktadır. 


  MUTFAK


  Yemekler, Hatay T Tipi Kapalı/Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait mutfakta yapılıp Açık Ceza İnfaz Kurumu, T Tipi Kapalı/Açık Ceza İnfaz Kurumu ve kurumumuzun yemek ihtiyacı buradan karşılanmaktadır.


  ULAŞIM

  Ulaşım Hatay Yayladağı arasında çalışan düzenli dolmuşlar ile sağlanmaktadır. İl dışından gelecekler için ulaşım istikameti Honda Plaza kavşağından otogar istikameti, çevre yolu üzerinden harbiye istikametini, oradan yayladağı yolunu takip ederek Yukarı Okçular Mahallesi'ne doğru hareket etmeleri en kısa istikamet olacaktır. 

  HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARIN ZİYARETİ

  Görüş günleri :Hatay Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü/tutuklulara her hafta Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri kapalı görüş ziyaretleri yaptırılmaktadır. Kurumumuz kapalı görüş kısmında 18 adet görüş kabini bulunmaktadır. Anne, baba ve kardeşlere verilen açık ziyaretler her ayın ilk haftası Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri belirlenmiş olup, ayrıca bayramlarda ve özel günlere mahsus olmak üzere belirlenen tarihlerde anne, baba ve kardeşleri ile belirlenen tarihlerde açık görüş yaptırılmaktadır. Görüş günleri tüm koğuşlara bildirilmiştir. Açık görüşler bir saatten fazla olmamak kaydı ile 10.40-16.00 saatleri arasında yaptırılmaktadır. Bakanlığımızın belirlediği günler ile ayda bir defa yapılan açık görüşler Kurumumuzun açık görüş alanı 4 salondan mevcut olup kuruz zemin katında gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra yaptırılmaktadır. 

  AVUKAT-ZİYARETÇİ VE PERSONEL ARAMA

  Kurum personeli ile Kurumda işi gereği giren tüm kişiler nizamiyede kayıt kabul, göz okuma işlemi yapıldıktan ve giriş kartları verildikten sonra ana binaya alınmaktadırlar. 


  Ceza infaz Kurumu ana binasına gelen kişiler ceza infaz kurumlarının yönetimi ile ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında tüzük kapsamında duyarlı kapıdan geçerek yanlarında getirdikleri eşyaları da X-Ray cihazından geçirilerek kontrolleri yapılmakta ve daha sonra göz okuması yapılarak boy turnikesinden geçirilip görüş alanına alınmaktadırlar.

  Adres

  YUKARI OKÇULAR MAH. CEZAEVİ CAD. NO: 1 YAYLADAĞI/HATAY

  Telefon

  1- 03262361336 2- 03262361337

  Fax No : 0326-236-13-39

  E-Posta

  abbhatay.ckcikisaretadalet.gov.tr