Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Eğitim Birimi

  EĞİTİM BİRİMİ

  EĞİTİM FAALİYETLERİ

  Kurumumuz Eğitim Birimi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 27/07/2007 gün ve 46/1 ve 51 No’ lu Genelgeleri doğrultusunda eğitim-öğretim faaliyetlerini, iş ve meslek eğitimi faaliyetlerini, sosyal-kültürel faaliyetleri ve kütüphane faaliyetlerini yürütmektedir.

  Kurumumuza yeni gelen hükümlü ve tutukluların öncelikle Kuruma girişlerinde eğitim-öğretim durumları verdikleri beyanlarına göre tespit edilmektedir. Ceza İnfaz Kurumunda yürütülmekte olan çalışmalardaki amaç; Kurumumda bulunan hükümlü ve tutukluların vatanını ve milletini seven, özgüvenlerini kazanmış, kendisine ve çevresine duyarlı, sosyal ve manevi yönden toplumla uyumlu, suç ortamından ve suç islemeyi doğuran sebeplerden uzaklaşmış bir şekilde topluma yeniden kazandırmaktır.

  Eğitim ve öğretim durumları tespit edilen hükümlü/tutuklulara öğretim durumlarına göre eğitimlerine devam edebilmeleri konusunda gerekli bilgiler verilmekte ve eğitim-öğretimlerine devam etmeleri hususunda ikna etmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuza gelen hükümlü/tutuklulardan öğrenci olanların, Kurumumuzda öğrenimlerine devam edebilmeleri için gerekli yazışmalar ve kayıt işlemleri takip edilmektedir. Kurumumuzda; temel eğitim, mesleki eğitim ve sosyal-kültürel alanlarda açılmakta olan tüm kurslar Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir. Kurslarda başarı gösteren tüm hükümlü ve tutuklulara, eğitim görmüş oldukları alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Kurs Bitirme Belgesi” verilmektedir. 

  Kurumumuz Eğitim servisinde 1 Öğretmen ve kütüphane hizmetleri ile diğer İşlemleri yürüten 1 İnfaz ve Koruma Memuru görev yapmaktadır. 

  DEVAM EDEN EĞİTİM FAALİYETLERİ

  Berberlik Kursu

  Resim Kursu

  Müzik Kursu

  El sanatları kursu ( Kokulu taş, kokulu sabun, kokulu mum ve ebru )

  Beden Eğitimi ve sportif faaliyetler

  Din Eğitimi ve Kur'an-ı Kerim kursu

  Açık Öğretim Ortaokulu

  Açık Öğretim Lisesi

  Kütüphane Faaliyetleri

  Adres

  YUKARI OKÇULAR MAH. CEZAEVİ CAD. NO: 1 YAYLADAĞI/HATAY

  Telefon

  1- 03262361336 2- 03262361337

  Fax No : 0326-236-13-39

  E-Posta

  abbhatay.ckcikisaretadalet.gov.tr